Kapadokya Balon Turu

16 Tem

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya, hem iklim hem de genel coğrafya şartları sayesinde en uygun balon turu imkanlarını sunar. Eşsiz Kapadokya manzarası eşliğinde balon turu hayatınızda hiç unutamayacağınız anlardan birisi olacaktır. Gece boyunca peri bacalarında biriken soğuk hava dalgaları, günün doğuşu ile birlikte nehir gibi akmaya başlıyor ve akım balonu yönlendiren doğal bir etki olma özelliğindedir. Her sene yerli ve yabancı pek çok turist bu balonlar için Kapadokya’ya akın eder.

Sıcak Hava Balonları ile Kapadokya üzerinde kuş bakışı görünümü ile hayatın büyük heyecanını yaşayın!

Kapadokya’da balon turları Göreme, Ürgüp, Avanos üzerinde gerçekleştirilir. Bu alanlar muhteşem Kapadokya manzarasını gözlemleyeceğiniz başlıca alanlardır. Peri bacaları, mağaralar ve tamamen ilkel şartlar ile doğal taşlardan yapılmış evleri göreceksiniz. Göreme sokaklarını kuş bakışı ile izlemek ise sizlere masal diyarlarında olduğunuz hissiyatını yaşatacak. Aydın Kırağı, Uçhisar kalesi, bağlar, bahçeler, peri bacaları, kaya kiliseler, kayadan evler, güvercinlikler, Kızılırmak, Erciyes Dağı, Hasan Dağı gibi Kapadokya’da görülmesi gereken eşsiz mekanları gün doğumu eşliğinde balon turları ile izlemek gerçekten hayal gibi.

Balon uçuşları için tatilinizin ilk sabahı rezervasyon yapmayı unutmayınız. Bu sayede uygunsuz hava şartlarından dolayı ertelenen uçuşunuzu tatilinizin ikinci veya daha sonraki sabahı deneme olanağına sahip olacaksınız.